Forum o marketingu :: Jakie innowacje w biznesie?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Pomysł na biznes » Jakie innowacje w biznesie?

Jakie innowacje w biznesie?
Autor Wiadomość

promotor
Użytkownik

Wysłany: Wto Gru 10, 2013 12:49 pm   Jakie innowacje w biznesie?

Czy wykorzystujecie najnowsze osiągnięcia IT w swoich biznesach? Chodzi mi tutaj o cloud computting i inne tego typu rzeczy...

malenko
Użytkownik

Wysłany: Wto Gru 10, 2013 2:51 pm   

Myślę, że każdy nowoczesny biznes oparty jest o najnowsze rozwiązania w dziedzinie łączności czy informatyki. Pierwszą innowacją była zamiana kamienia na metal przez naszych odległych przodków. W dzisiejszych czasach za innowacje uznaje się wdrożenie takiego elektronicznego obiegu dokumentów. Jutro innowacyjne będzie jeszcze coś innego.

kamillo
Użytkownik

Wysłany: Sob Gru 21, 2013 3:42 pm   

Co masz na myśli poprzez innowacje? Jakiegoś rodzaju chociażby e-księgowość, obieg dokumentów itd. ?

ravel
Użytkownik

Wysłany: Pon Mar 14, 2016 3:03 pm   

Jeżeli ktoś z Was prowadzi biznes w sieci, warto zapoznać się ze stroną https://fcn.pl/uslugi-dla-firm. System telekomunikacyjny VoIP znacznie usprawnia pracę i to za mniej niż 11 zł miesięcznie, mają najtańsze rozmowy w kraju i wiele dodatkowych usług, przydatnych w prowadzeniu firmy.

Kazimierz 
Użytkownik

Wysłany: Czw Mar 24, 2016 7:41 pm   

Ja korzystam z elektronicznej dokumentacji. Jest to bardzo wygodne

Sebastian1578 
Użytkownik

Wysłany: Sro Mar 30, 2016 2:24 pm   

Elektroniczny obieg dokumentacji w firmie to skuteczne rozwiązanie na usprawnienie procesów. Ja spotkałem się z oprogramowaniem Logito. Jedną z funkcjonalności tego narzędzia jest właśnie elektroniczny obieg dokumentów http://www.logito.pl/rozw...ieg-dokumentow/ . Z tego co się dowiedziałem to ułatwia on lokalizację dokumentu, jego przechowywanie i dostarczanie do określonych osób, a w dodatku kilku pracowników może pracować na tym samym pliku. Fajna rzecz.

gatord 
Użytkownik

Wysłany: Czw Mar 31, 2016 3:23 pm   

Elektroniczny obieg dokumentów, elektroniczna ocena pracownika, chmury plików firmowe, Dropbox, co-work - tyle znam na obecną chwilę.

patrycjaa30 
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 6:25 am   

A myśleliście na przykład o takim szkoleniu z języka angielskiego typowo biznesowego? Podobno takie zajęcia ma ta placówka - szkoła angielskiego katowice. Wydaje mi się, że to może pomóc w poprawie stosunków z klientami zagranicznymi.

komar 
Użytkownik

Wysłany: Pon Kwi 18, 2016 1:21 pm   

Jakby ktoś z Was chciał usprawnić kontakt z klientem, mogę polecić https://serwersms.pl - to platforma służąca do zautomatyzowanej wysyłki wiadomości SMS, dająca sporo możliwości. Każdy klient dostaje opiekę indywidualnego doradcy i bezpłatny pakiet testowy na start. Takie działania mają wysoką skuteczność, wiele firm wykorzystuje SMS-y w formie powiadomień.

nosleep 
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 02, 2016 5:44 pm   

Aby wprowadzić innowacyjne rozwiązania w biznesie warto najpierw przeprowadzi badania marketingowe. Takie badania sa niezwykle ważne jeśli naprawdę zależy nam na tym aby zaistnieć na rynku. Są specjalistyczne firmy takie jak http://www.exploreo.pl/badania-marketingowe, które zajmuja się takimi usługami. Dzięki uzyskanym informacjom możemy podejmować ważne decyzje dotyczące produktu, usługi, ceny czy promocji. Mając taką wiedze łatwiej nam bedzie wprowadzić nowości do naszego biznesu.

therod
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 16, 2016 8:33 am   

Można zacząć wykorzystywać jakieś nowoczesne technologie albo materiały. To będzie spoty progres.

mirabella 
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 23, 2016 1:21 pm   

Niezależnie od rodzaju biznesu, należy dbać o nieustanny rozwój. W branży gastronomicznej stawia się przede wszystkim na naturalne wyroby. Aby to osiągnąć, stosuje się takie przyprawy i aromaty bez E: http://tonato.pl/produkty...ralne_i_aromaty. Wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów jest najważniejszym elementem każdej działalności.

dynamical 
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 08, 2016 10:10 am   

Oczywiście, że tak. Ja nie wyobrażam sobie prowadzenia sklepu bez nowoczesnego oprogramowania, jak np. focus desk: http://focustelecom.pl/focus-desk/ Dzisiaj klienci bardzo zwracają uwagę na dobry kontakt. W czasach tak dużej konkurenci jest to niezwykle ważne i pozwala zyskać nowych klientów.

Bizneswomenka
Użytkownik

Wysłany: Pon Cze 20, 2016 1:26 pm   

Każdej firmie potrzebne jest odpowiednie zaplecze, które pozwoli na uzyskanie upragnionych dochodów. Ale trzeba dać coś od siebie, żeby potem coś mogło zaowocować. Najlepszym motorem każdej firmy jest zaangażowanie i inwestycja w nowe pomysły i rozwiązania. Moi teściowie, którzy mają własną firmę transportową wiedzą, że najważniejsze jest zadbanie o bezpieczeństwo przewożonego towaru za który są odpowiedzialni. Dlatego inwestują w zakup nowych skrzynek do transportu o odpowiednich atestach i spełniających najwyższe wymogi.

Timenot
Użytkownik

Wysłany: Czw Sie 04, 2016 11:56 am   

zanim weźmiemy się za wdrażanie innowacji, trzeba dokładnie prześledzisz procesy produkcyjne i zastanowić się jak je zoptymalizować. Na jesień organizowane są w Krakowie Targi Maintenance pod tym własnie kątem, może warto się wybrać ;)

Odpowiedz do tematu