Forum o marketingu :: Kosmetyczka to dobry biznes?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Pomysł na biznes » Kosmetyczka to dobry biznes?

Kosmetyczka to dobry biznes?
Autor Wiadomość

ankapomer 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lut 10, 2015 3:26 pm   Kosmetyczka to dobry biznes?

Cześć,

chciałam Was zapytać rentowność salonów kosmetycznych, urody w Toruniu. Według Was dobra kosmetyczka jest w stanie sporo zarobić ?? Czy to zależy od lokalizacji, kontaktów?
Ostatnio zmieniony przez ankapomer Sro Cze 10, 2015 10:53 am, w całości zmieniany 2 razy  

TSzulc
Użytkownik

Wysłany: Sro Lut 11, 2015 2:00 pm   

Kosmetyczna to dobry biznes, pod warunkiem, że jest dobra. Lokalizacja gra mniejszą rolę, jeśli np możesz wykonywać zabiegi u kogoś w domu. Inna sprawa jest taka, że to zawód mocno rozwijający się- trzeba inwestować w siebie i sprzęt.

Timenot
Użytkownik

Wysłany: Wto Lut 17, 2015 1:02 pm   

dobry pomysł, tylko trzeba dobrze przemyśleć wszystko, żeby przyciągnąć jak najwięcej klientów, czymś się wyróżnić na tle innych :) u mnie w mieśce kosmetyczka prowadzi internetowe rezerwacje przez booking-please i wiem, ze super sie to sprawdza :)

Majka1991 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lut 18, 2015 1:38 am   

Mi tez sie wydaje,ze kosmetyczka to opalcalny biznes. Zwlaszcza jak sie ma duzo kursów i umie robic sporo zabiegów. Trzeba tez oczywiscie nadążać za kosmetyczną modą, aby oferowac klientkom najnowsze zabiegi pielegnacyjne na cialo, dłonie, stopy, twarz itp.

soniaa
Użytkownik

Wysłany: Wto Maj 19, 2015 11:22 am   

Zapewne będąc dobra w tym co się robi nie powinno być kłopotów z klientami. Z zasady jeden zadowolony przyprowadzi trzech kolejnych. No tylko trzeba być naprawdę dobrym. Mój salon np ma takie obłożenie że co najmniej miesiąc trzeba do niego czekać na wolny termin wiec to chyba o czymś swiadczy.

iranisio47
Użytkownik

Wysłany: Pią Maj 22, 2015 11:24 am   

Warto najpierw przeprowadzić kompleksową ocenę ryzyka zawodowego, aby się przekonać czy taki biznes w danym miejscu się sprawdzi i nie wtopić pieniędzy.
Ostatnio zmieniony przez iranisio47 Sro Kwi 06, 2016 11:25 am, w całości zmieniany 1 raz  

Berek 
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 27, 2015 10:32 am   

Kosmetyczka to dobry pomysł. Trzeba tylko być dobrym w tym co się robi. Jeżeli zakład będzie oferował wysokiej jakości usługi za przystępną cenę to, to ma rację bytu. Najlepiej też wyposażyć salon w nowoczesny sprzęt aby zachęcał samym wyglądem. Na sprzęt można wziąć pożyczkę. Wiem, że na raz to nie zawsze się ma dużo pieniędzy. Ciekawą ofertę pożyczki i to bez BIK mają na https://www.mini-credit.pl/o-firmie . W razie potrzeby można skorzystać.

wanka
Użytkownik

Wysłany: Czw Cze 18, 2015 1:25 pm   

Najlepiej zacznij pracować u kogoś i stopniowo zacznij wyrabiać sobie opinie u klienta.

monian
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 15, 2015 9:55 am   

Na początku na pewno będzie bardzo ciężko. Konkurencja jest wielka, a klientki raczej są przyzwyczajone do swoich kosmetyczek i niechętnie przechodzią do konkurencji.

managerka 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lip 17, 2015 1:33 pm   

Moim zdaniem to dobry pomysł na biznes. Uważam jednak, że lepiej jest pracować nie jako kosmetyczka, tylko jako lekarz w branży dermatologii estetycznej. Wtedy można wykonywać zabiegi na poziomie medycznym. Tak jak to robi doktor Budzicz - lekarka polecana w wielu miejscach w sieci. To u niej moja znajoma wykonywała zabieg usuwania cieni pod oczami Chrzanów i wróciła bardzo zadowolona.

esmeralda
Użytkownik

Wysłany: Pią Lip 24, 2015 9:41 pm   

Konkurencja rzeczywiście jest duża, nie mniej jednak ludzie nie przywiązują się aż tak bardzo do firmy/marki jak jeszcze kilka lat temu. Według mnie jeżeli usługi będą świadczone na odpowiednim poziomie klienci się znajdą. Oczywiście podstawa to przemyślana strategia reklamowa.

laluna 
Użytkownik

Wysłany: Nie Sie 02, 2015 10:14 pm   

Do usług klienci przywiązują się znacznie bardziej niż do produktów. Do usług kosmetycznych szczególnie.Jak kosmetyczka jest dobra, to dla nie będzie ważne zdobywanie nowych klientów bo z nowych będzie umiała zrobić stałych. Moja znajoma kosmetyczka umieściła swój gabinet na wyszukiwarce zabiegów fryzjerskich i kosmetycznych http://ladytime.pl i dzięki tej wyszukiwarce zdobywała nowych klientów.

addrun
Użytkownik

Wysłany: Pon Sie 17, 2015 2:01 pm   

myślę, że to zawsze będzie dobry biznes:)

Timenot
Użytkownik

Wysłany: Pon Sie 17, 2015 5:16 pm   

Tak jak obserwuje okoliczne firmy i firmy znajomych kosmetyczek to czasem mam wrażenie, że na nic lokalizacja, promocja itd. A z drugiej strony są takie perełki jak Arkadia Spa w Opolu, że lokalizacja akurat jest dobra ale całość robi profesjonalizm i podejście do klienta i sukces gwarantowany :) choć jak pisze nie zawsze sprzyjające warunki dają sukces takiej jednej czy drugiej kosmetyczce. Ogólnie teraz ludzie chcą bardziej dbać o siebie i nawet faceci chodzą do kosmetyczek ;)

małgosia_myszka 
Użytkownik

Wysłany: Pon Sie 17, 2015 6:47 pm   

Ja jestem zdania, że każdy biznes jest dobry. Ale trzeba wykonywać usługi rzetelnie. To tak jak z fryzjerem niby jest ich jak zasiał, ale jeśli będziesz mieć fach w ręku to zawsze będziesz wyżej przed konkurencją. W tym biznesie dobra jakość usług to podstawa i na pewno biznes się powiedzie.

Odpowiedz do tematu