Forum o marketingu :: Mój pomysł na biznes

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Pomysł na biznes » Mój pomysł na biznes

Mój pomysł na biznes
Autor Wiadomość

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 7:51 pm   Mój pomysł na biznes

Witajcie.
Ja mam pewien plan. Natchnęlam sie do zalozenia wlasnego biznesu poprzez pomaganie w firmie mamy. Nie jest to coś nowego, aczkolwiek póki co konkurencja tego typu 'usług' jest bardzo mała. Cos w rodzaju zakupów grupowych w formie tradycyjnej. A mianowicie: szukam chętnych usługodawców, około 30-40. Każdy z nich oferuje jedną - dwie usługi bezpłatnie. Ja tworzę taką mini gazetkę z jedną usługą na jednej stronie, podaję cene, krótki opis co to jest i jakoś to graficznie zgrać, oraz podpis osoby wykonującej uslugę, niewazniajacy kupon - swiadczacy ze usluga zostala juz wykonana. Oczywiscie zamowilabym tez naklejki hologramowe, zeby nie bylo podrabiania. Podzielilabym to mniej więcej na działy 'uroda i zdrowie' z jakimis masazami, ryzjerami itp. sport i rekreacja z jakimis fitnesami, basenami itp. dla dziecka, dla zwierząt itp itd.
W ten sposob uzbieralabym np. około 30 usług na łączną wartość np. około 2 tysiące złotych. I sprzedawała np. za 119 złotych. Takie hasło' usługi na łączną kwotę 2 tys zł za jedyne 119 zł!'.
A zatem usługodawcy mieliby bezpłatną reklamę, uslugobiorcy tanie usługi a ja bym zarobiła. Mieszkam w duzym miescie, wiec mysle ze znalezienie chetnych to nie problem, zwlaszcza ze wiekszosc teraz to ludzie nie majacy zbyt wiele pieniedzy, a zatem ludzie chcący skorzystać z takich okazji. Właściwie to juz tak zeby zbadac temat wyslalam do okolo 70ciu roznych firm wiadomosc o co chodzi itp. z 8 sie odezwalo z czego 4 są chętne póki co. Troche mało, spodziewalam sie ze w poniedzialek bedzie wiekszy odzew (wysylalam te emiale w weekend). Zastanawiam sie czy moze nie udac sie osobiscie do takich salonów i firm i zaproponowac taka wspolprace. W moim miescie jest coś takiego za 179zł na uslugi za okolo 3 tys zl i naklad to okolo 950 takich gazetek przez firmę takiego faceta. Pomnozcie sobie 179 * 950, odejmijcie z max 5 tys zł na koszty druku, rozprowadzenia, naklejek hologramowych itp. i zobaczcie jaka kwota wychodzi! Mozna sobie z tego przez rok zyc na luzie i komfortowo! Co o tym sądzicie? Myslicie, ze warto cos takiego zrobić? Wejsc w to? Znam się troche na photoshopie, mam tez kolege co zna sie duzo lepiej wiec zrobienie takiej gazetki od strony graficznej to nie problem. Mam tez oszczednosci wiec zakupienie naklejek hologramowych i wydrukowanie takich gazetek to tez nie problem. Problem bylby jedynie z pozyskaniem klientow, mysle ze oglosilabym sie wtedy na forach na gumtree, tablica.pl itp. troche ulotek po blokach gdzie wlasnie glownie mieszkaja ludzie ktorzy szukaja okazji (moze sie myle ale wydaje mi sie ze w blokach zwykle ludzie biedniejsi mieszkaja, a wlasnie tacy szukaja takich okazji), moglabym tez sie posluzyc facebookiem i troche reklamą sms lub telefonem a moze mailingiem (tylko to z kolei jest strasznie drogie).
Co o tym wszystkim sądzicie? Będę bardzo wdzięczna za rady

Marketer 
Użytkownik

Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 1:45 pm   

??? w Polsce jest dziesiątki serwisów zakupów grupowych i tam głównie ludzie kupują.
Twój pomysł nie jest nowy i szybko padnie. usługodawca raz czy dwa może świadczyć usługę po kosztach, bo też musi zarobić. Należałoby mieć ogromną liczbę takich firm a nie tylko 30 czy 70.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 10:41 am   

Temat zakupów grupowych jest już tak niemodny, że wręcz stary. Są serwisy, z których ludzie będą korzystali, ale wchodzenie z nowym na rynek to tylko strata czasu. Ta branża jest już przepełniona, jak napisał słusznie poprzednik!

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

Konrad-TGA 
Użytkownik
Konrad - TGA

Wysłany: Pią Paź 26, 2012 1:52 pm   

Myślę, że nawet znalezienie 30-40 dostawców, którzy zgodzą się umieścić w Twojej gazetce 2 usługi za darmo jest niemal niemożliwe. Właściciele firm, z jakąś płotką nawet nie będą chcieli rozmawiać. Chyba, że przedstawisz się jako ktoś z agencji reklamowej lub prasy :)

Poza tym wszelkie gazetki w 97% trafiają do kosza, bo nikt nie chce już papierowego spamu :)

Jedynym pozytywem jest, że próbujesz znaleźć pomysł na biznes, a to już połowa drogi do szczęścia. A i bym zapomniał, niestety wszystkie pomysły z założenia wydają się ryzykowne. Nie przekonasz się o ich słuszności dopóki nie spróbujesz :)

pozdrawiam

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sob Paź 27, 2012 9:52 am   

Konrad-TGA napisał/a:
niestety wszystkie pomysły z założenia wydają się ryzykowne

Niestety, jest ryzyko jest zabawa. Bardzo często dużo ludzi zaczynających przygodę z biznesem twierdzi, że wszystko można zrobić 'psim swędem'. A nie można:)!

Konrad-TGA 
Użytkownik
Konrad - TGA

Wysłany: Sob Paź 27, 2012 12:03 pm   

Prawda. Aby mieć szansę się utrzymać w biznesie zwykle trzeba bardzo dobrze znać się na danej branży. Znam setki przykładów jakto Pan mechanik otworzył pizzerie i po paru miesiącach zbankrutował :)

Młoda firma musi mieć właściciela geniusza/bardzo pracowitą osobę w obszarze biznesowym, którym się zajmuję :)

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pon Paź 29, 2012 11:06 am   

A do tego zdrowy rozsądek, zapał i chęci, ambicję na odpowiednim poziomie oraz sporo motywacji:)

jonak
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 29, 2012 2:24 am   

Wiele osób próbowało właśnie takiego biznesu i niespecjalnie im się udało... ale życzę powodzenia!

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pią Lis 30, 2012 4:21 pm   

Dlaczego od razu tak pesymistycznie? Trzeba w siebie wierzyć i patrzeć pozytywnie!

ekolog 
Użytkownik
ekolog

Wysłany: Nie Gru 30, 2012 9:28 am   

Pomysły należy próbować realizować, zapraszam na rozmowy o Przedsiębiorczości, więcej zainteresowanym po kontakcie

Marketer 
Użytkownik

Wysłany: Pon Gru 31, 2012 2:30 pm   

A może własne hobby zamienić na biznes.
Umiesz nurkować, otwierasz szkołę nurkowania.
Basen do zajęć wynajmujesz w jakieś szkole czy na pływalni.

Tak jak wcześniej pisałem, gazetki reklamowe czy portale to już przesycony rynek.

Rafaelllo25 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lut 25, 2013 2:14 pm   

Zgadzam się z kolegą powyżej konkurencja na rynku portali jest taka duża że nikt na powaznie nie pozwoli Ci tutaj wejść. Co do nurkowania trochę niszowy bizes i nie wiem czy nie trzeba mieć jakiś pozwoleń na prowadzenie takich szkoleń.

Berek 
Użytkownik

Wysłany: Sro Mar 27, 2013 2:35 pm   Szukam pomysłu na biznes

Hej,
Bylem ostatnio na ciekawej konferencji o tematyce informatycznej, gdyz tez szukam pomyl‚u na wlasny biznes. Naprawde™ jest ciezko cokolwiek znalezc‡ z czym dzis mozna uderzyć na rynek nie bojac sie o konkurencje. Jednak obecnosc tam zdecydowanie dala mi lepsze patrzenie na rynek. Znalazl‚em ich strone http://www.klasterit.pl/ polecam, warto ogladnac material z kongresu
Pozdrawiam

ekolog 
Użytkownik
ekolog

Wysłany: Sro Mar 27, 2013 5:33 pm   

Wiedzy nigdy za dużo dlatego proponuje edukację finansową z podstawami budowania biznesu i narzędziami do zarabiania. Takie 3 w 1 warto sie zapisać http://pkb.biz.pl/ho/8409...840961-register ]pod tym adresem[/URL]

taajm
Użytkownik

Wysłany: Nie Cze 02, 2013 1:28 pm   

Nie masz szans przebić groupona czy gruppera. Oni mają już tak silna markę, że żaden inny sklep sobie z tym nie da rady...

Odpowiedz do tematu