Forum o marketingu :: Pomysł na własny biznes

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Pomysł na biznes » Pomysł na własny biznes

Pomysł na własny biznes
Autor Wiadomość

Lucy
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 14, 2014 2:16 pm   

ja planuję założyć firmę usługi budowlane wrocław, wszystko idzie na razie dobrze, ale trzymajcie kciuki!

szurny
Użytkownik

Wysłany: Nie Mar 29, 2015 5:33 pm   

A co myślicie o wyposażaniu osiedlu w place zabaw? Chodzi mi o podobny biznes do tego, który prowadzi firma http://happyhop.pl tylko oni działają na festynach i imprezach dla dzieci a ja myślę o stałych placach. Może się udać?

michalina25 
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 02, 2015 12:27 pm   

A inwestycja w salon kosmetyczny to dobry pomysł?wydaje mi się, że jakby zainwestować w coś takiego jak www.venus-beauty.com.pl/m...azja-diamentowa to chyba można by na tym zyskać prawda?

Majka1991 
Użytkownik

Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 2:24 pm   

salon kosmetyczny to fajna sprawa, tylko grunt to znalezc dobrą miejscówkę, no i ładnie urządzić wnętrze-to bardzo przyciąga kobiety:)

spamer 
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 6:23 pm   

ja mam sporo pomyslow ale ciezko wszystkie zrealizować, brak czasu. Na razie prowadzę jedną i na zdobycie chociaz troche czasu mam kilka sposobów, najbardziej pomaga mi odpowiednia organizacja działania biura, mam program Offigo i wspomagam się nim w rozliceniach, finansach i sprawach organizacyjnych

Sunsinek
Użytkownik

Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 12:04 pm   

Tylko przy niektórych pomysłach ludzie chyba sobie nie zdajecie sprawy jakie to są nakłady na start? Na początek warto próbować swoich sił jako dystrybutor czy partner jakiś sprawdzonych marek, takich które już odniosły sukces i z powodu rozwoju szukają osób do współpracy. Warto też wchodzić w stosunkowo nowe pomysły, które dopiero się rozwijają. AromaCorp może być ciekawym pomysłem na rozpoczęcie lub poszerzenie działalności na start - http://www.aromacorp.pl/ - warto się wdrożyć i poczytać bo marketing zapachowy zdobywa sukcesywnie coraz większą rzesze klientów. Na pewno na kilka najbliższych lat rozwojowy temat.

tessargh42
Użytkownik

Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 8:07 am   

Ja od dłuższego czasu myślę o otwarciu punktu ksero kolorowe poznań tanio. Tylko zastanawiam się czy będę w stanie na tym zarobić tyle, żeby móc z tego żyć.

spamer 
Użytkownik

Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 11:16 am   

Usługi budowlane rzeczywiscie sa bardzo dobre bo zawsze jest praca w budowlance, ale nie lepiej zająć się czymś z sektora usług? Znajdź swoją niszę, nie zajmuj się robotą fizyczną tylko idź w usługi. Do zorganizowania działania firmy na pewno przyda Cis ię Offigo, zobacz sobie na www.offigo.pl ile ma funckji

ajszaa
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 18, 2015 10:14 am   odp

No nie wiem czy zakładanie firmy budowlanej teraz to dobry pomysł... na pewno bardzo ryzykowny. Teraz ciężko przebić się przez tak dużą konkurencję. Takie jest moje zdanie. Ostatnio robiłam przegląd rynku czego brakuje. Chciałam znaleźć jakąś nisze aby móc się wybić i doszłam do wniosku, że teraz najszybciej rozwijającą dziedziną jest branża IT. Jest teraz wielki bum na internet i światłowody. Doszłam więc do wniosku, że może warto by było zainwestować w obudowy serwerowe. Chodzi mi o coś takiego jak to: http://www.agmar.com/szafy-serwerowe/ Nie jest tego zbyt dużo na rynku a zapotrzebowanie spore... Jak myślicie mogło by to wypalić?

monian
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 18, 2015 6:25 pm   

Fajnie byoby otworzyć jakąś firmę związaną z nowymi technologiami. Oczywiście jeśli mamy niezbędne umiejętności. Możliwości są wielkie.

addrun
Użytkownik

Wysłany: Pon Cze 15, 2015 11:29 am   

Ja u mnie na osiedlu otworzyłem mały kiosk i kupiłem do niego terminal doładowania telefonów z Multikartu. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ ludzie przy okazji zakupów często od razu załatwiali sprawę swojej komórki w wygodny i szybki sposób.

kamiiil 
Użytkownik

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 9:23 pm   

Obecnie dynamicznie rozwija się branża druku 3d i znajduje zastosowanie w coraz nowych dziedzinach np. medycynie https://www.igo3d.com.pl/...-3d-w-medycynie Branża szybko się rozwija. W Amsterdamie przy pomocy tej technologii zamierzają wydrukować cały most.

Timenot
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 14, 2015 9:39 am   

A ja założyłem ostatnio sklep z materiałami budowlanymi na wsi. Jestem zaskoczony zyskiem, bo szczerze przeprowadzilem badnie rynku i wyszlo mi ze czegos takiego brakuje, ale nie myslalem ze tak bardzo. Zamawiam taniej z zagranicy i tutaj w pl sprzedaje, rowniez przez internet. Na poczatku strasznie sie balem, zwlaszcza ze bralem kredyt. Ale idea bank okazal sie bardzo dobrym bankiem. Ja bralem kredyt inwestycyjny, mozecie sobie o nim w necie poczytac, podrzucam linka http://www.ideabank.pl/kredyt-inwestycyjny. Wniosek z tego jeden - opalaca sie inwestowac. Trzymam kciuki za wasze pomysly i nowe dzialalnosci. jak bedziecie robic z glowa to na pewno sie uda!

małgosia_myszka 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 15, 2015 10:23 am   

Pewnie. Gratuluję pomysłu. A myślałeś o tym, żeby rozszerzyć sklep o internet, teraz to potencjał?

esmeralda
Użytkownik

Wysłany: Pią Lip 17, 2015 4:54 pm   

Obecność w sieci to konieczność, to fakt. A reklama internetowa to chyba najskuteczniejszy kanał promocji. Ja próbuje swoich sił w branży odzieżowej, chciałabym rozpocząć współpracę z http://www.easyfiore.com Myślę, że sposobem na osiągnięcie sukcesu jest po prostu dobrej jakości towar, nawet, jeżeli nie będzie najtańszy będzie cieszyć się większym powodzeniem, niż np. ubrania sprowadzane z Chin.

Odpowiedz do tematu