Forum o marketingu :: Pomysł nie jest najważniejszy

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Pomysł na biznes » Pomysł nie jest najważniejszy

Pomysł nie jest najważniejszy
Autor Wiadomość

Tomasz Białko 
Użytkownik

Wysłany: Nie Lut 08, 2009 7:32 pm   Pomysł nie jest najważniejszy

Zawsze twierdziłem, że pomysł to nie wszystko i nadal przy tym obstaję :)
Dlatego uruchomiłem właśnie sklep z zegarkami www.DobreZegarki.pl

Jestem ciekaw waszych opinii na temat sklepu. Mam nadzieję stawiać ten
sklep jako przykład doskonałej, niskobudżetowej inwestycji. Mój dotychczasowy
wkład finansowy to ~ 400 zł z czego na AdWordsie mam 220 zł :)

Sklep stoi na platformie istore.pl, więc generalnie na stronę programistyczną
nie mam wielkiego wpływu. Zrobiłem sporo modyfikacji ich szablonów, więc
sklep wygląda, jak wygląda i jestem z niego zadowolony.

Btw. zegarek u góry wskazuje poprawną godzinę ;)

Co myślicie o moim sklepie?
Macie jakieś pomysły na marketing?

Piotr R. Michalak 
Administrator

Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 1:50 pm   

A jak stoisz z cenami? Jeśli są umiarkowane, to na pewno warto pomyśleć o porównywarkach, np. Ceneo.pl, skąpiec.pl. Trafisz wtedy do ludzi szukających konkretnego modelu, albo modeli w konkretnych cenach. Warto chyba spróbować.

Poza tym widzę, że oferujesz modele dosyć taniej firmy. Kto jest grupą docelową? Do kogo kierujesz ofertę?
Myślę, że dobrym pomysłem może być mailing do odpowiednio wyselekcjonowanej grupy (cel: sprzedaż).

slomi
Użytkownik

Wysłany: Czw Cze 18, 2009 1:13 pm   

Zastanawia mnie fakt, jak mogles zainwestowac tylko 400 PLN, biorac pod uwage to, ze oferujesz tam wiele zegarkow wartych kilkaset zlotych. Placisz dostawcom za towar dopiero w momencie, w ktorym ktos go zamowi?
BTW Sklep juz troche dziala w internecie, zaczal przynosic zyski?

PeterLipski 
Użytkownik
PeterLipski

Wysłany: Pon Lip 11, 2011 10:38 am   

Jeśli nie macie wielkiego kapitału wejściowego a chcielibyście wejść na rynek internetowy to nie ma problemu jeśli tylko znacie trochę angielski.
SIX FIGURE MENTORS
http://sfm-e-business.com/moreinfo/

E-business - Chcecie poznac prawdziwa sile internetowego marketingu zapraszam do Six Figure Mentors. Jest to naszybciej rozwijająca się na świecie organizacja wspierająca nowicjuszy i nie tylko przy tworzeniu internetowego biznesu. Forum Six Figure Mentors jest tak obszerne, że charakterem przypomina niemal Facebooka ale tak na prawdę znajdziecie tam wszystko o internetowym marketingu. Dzieki nam szybko ruszycie z wlasnym biznesem, do tego dostajecie w pakiecie szybki kurs tworzenia stron internetowych i marketingu internetowego w jednym. a jak by wam bylo malo 7 dni w tygodniu macie do dyspozycji doradców, którzy za darmo powiedza wam dzieki wideokonferencjom co macie poprawic aby zarobic szybciej na sprzedazy wlasnych produktów lub jak wypromowac czyjas marke. Dowiecie sie równiez jak samemu wstawiac reklamy do facebook-a i twitter-a. Ja dolaczylem do nich niedawno i juz widze efekty. Nie wierzycie to sprawdzcie te linki.
Dzieki filmikom zrozumiecie jak silna jest ta organizacja!!!
Ty tez mozesz byc ich czescia juz dzis.

http://sfm-e-business.com/moreinfo/

http://sfm-e-business.com/thankyou/

http://sfm-e-business.com/freereport/

Wezcie udzial w TEST Drive tzw. 14dniowy trial za pare zlotych a zobaczycie, ze nie bedziecie zalowac.
Powodzenia.
Jeśli macie pytania piszcie śmiało. Pozdrawiam!!!

anaket
Użytkownik

Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 2:39 pm   

Usługa, tak samo jak produkt, musi być dobrze zaprojektowana.

Jeżeli klient będzie zadowolony z całego procesu obsługi, to poleci Twój sklep.

Wysoka jakość świadczonych usług, zaprojektowanie ich tak, żeby odpowiadały klientom, ma ogromny wpływ na powodzenie przedsięwzięcia.

Jeżeli klient będzie niezadowolony z usługi, na pewno opowie o tym znajomym.

Polecam artykuł - http://uxdesign.pl/wzorni...em-chlodnickim/

Świetne studia dt. projektowania usług organizuje IWP z SGH
http://iwp.com.pl/studia_...t_nowy_kierunek

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Wto Wrz 20, 2011 11:36 am   

Zadbaj o kontakt z klientem - to ważne. Buduj przyjazny wizerunek firmy, twórz bazę mailową klientów, wysyłaj im maile okolicznościowe. Daj się poznać jako firma rzetelna, uczciwa i z miłą obsługą. To taka jedna z wielu ważniejszych rad.

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

c.michalska 
Użytkownik

Wysłany: Wto Wrz 20, 2011 11:12 pm   

Zegarki ścienne nie pasuję do męskich, tego się razem nie sprzedaje (moim zdaniem), poza tym skórka przyjemna, szykowna. Jakby nie te ścienne zgary byłoby 5/5 za witrynę, a tak jest tylko 4.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sro Wrz 21, 2011 11:30 am   

A mnie wydaje się wręcz odwrotnie. Występowanie dóbr substytucyjnych obok siebie może tylko zwiększyć sprzedaż. Jednakże w tej kwestii bardziej decydować będzie gust i upodobania. Jak dla mnie w niczym to nie przeszkadza.

c.michalska 
Użytkownik

Wysłany: Nie Wrz 25, 2011 10:22 am   

tak, jeżeli sprzedawane zegarki byłyby dla zwykłych ludzi, kierowane dla klasy średniej, a tam produkty są z różnych półek. Ja jak widzę coś takiego od razu, bez patrzenia na marki oceniam, że coś tu może być nie tak. Owszem można postawić obok siebie zegarek na rękę z zegarkiem na ścianę, ale muszą to być produkty z tej samej półki, czyli zegarki na ścianę muszę mieć kukułki. :wink:

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 11:36 am   

Nie bardzo rozumiem Twój tok myślenia - czyli jeżeli zegarki obejmują sporą liczbę segementów, to nie może być tak żadnego innego dobra ?

A popatrzmy na inne sklepy - tak idą jeszcze dalej - sprzedają budziki, baterie itd.

Chodzi o dotarcie do jak największej grupy docelowej, poprzez bogaty i zróżnicowany asortyment. No chyba, że nie taka była strategia właściciela.

benek
Użytkownik

Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 7:35 pm   

Dla mnie od asortymentu ważniejszy jest dobry marketing internetowy, tak żeby na sklep wchodziło jak najwięcej potencjalnych klientów. Mam sklep w którym sprzedaję akcesoria do kuchni od kiedy wynająłem firmę od marketingu internetowego to i wyniki sprzedaży są lepsze

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 11:39 am   

A przy okazji robię sobie darmowe SEO:)

Berek 
Użytkownik

Wysłany: Wto Maj 14, 2013 3:26 pm   

Słyszałem o paru projektach w których łączy sie filka firm i to wydaje mi sie jest równie ważne jak pomysł. Jeśli chce sie robic cos wielkiego to warto sie połączyć i działać w jeden drużynie, np. http://www.klasterit.pl/ świetnie pokazuje jak to należny robić. Firmy z jednego regionu, z jednej branży współdziałają

szeri
Użytkownik

Wysłany: Sob Maj 18, 2013 9:58 pm   

A ja się nie zgodzę. To właśnie pomysł jest najważniejszy! mówię Wam :) Bez tego nic nie ma sensu.

Berek 
Użytkownik

Wysłany: Pią Cze 28, 2013 11:13 am   

Według mnie najważniejszy jest zespół !
Oczywiście pomysł też, ale bez odpowiednich ludzi nie jesteśmy w stanie zrealizować nawet najlepszego pomysłu.

Odpowiedz do tematu