Forum o marketingu :: Strona z przepisami

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Pomysł na biznes » Strona z przepisami

Strona z przepisami
Autor Wiadomość

cupcake
Użytkownik

Wysłany: Pon Mar 20, 2017 1:08 pm   Strona z przepisami

Chciałabym założyć bloga z przepisami.Wiem ze takich stronek jest dużo ale wydaje mi sie że mam fajną koncepcję jak się wyróznic. Potrzebuję rad jak taka strona powinna wyglądac pod katem technicznym. Traktuję to na powaznie i na powaznie chcę sie tym zająć więc strona musi być na tip top, mam wielkie aspiracje w przyszłości na niej zarabiać.

ziomek-mateo 
Użytkownik

Wysłany: Wto Mar 21, 2017 9:50 am   

Skoro tak na powaznie to nie brałbym sie za to sam tylko zatrudnił informatyka który ci to zrobi a potem pozycjonerów skoro masz ambicje zarabiac

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Sro Mar 22, 2017 12:29 pm   

Najważniejszy jest content, to znaczy treści, które będziesz umieszczać na swojej stronie. Możesz przygotowywać je sama albo skorzystać z pomocy copywritera. Doświadczony tekściarz doskonale wie, jak zainteresować czytelników, a także w jakim stopniu nasycić tekst słowami kluczowymi. W przypadku strony, na której prezentowane jest jedzenie, niezwykle ważne są dobrej jakości grafiki. Mają zachęcać do skorzystania z Twojego przepisu i stworzenia potrawy jak na zdjęciu ;) Odpowiednia rozdzielczość, krótki czas wczytywania obrazka, otagowanie - na to wszystko trzeba zwrócić uwagę. Jeżeli chcesz traktować swój serwis jako źródło przychodu, strona musi być zoptymalizowana. W zakres tego procesu wchodzą takie czynności jak optymalizacja kodu strony, audyt, zamieszczenie słów kluczowych, linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne. Koniecznie trzeba też zadbać o wersję responsywną - badania pokazują, że coraz więcej kucharzy-amatorów korzysta w czasie gotowania z urządzeń mobilnych. To tylko część rzeczy, które należy uwzględnić. Mój przedmówca ma rację: jeśli brakuje Ci doświadczenia, najlepiej skorzystać z fachowej pomocy.

Fenomen 
Użytkownik

Wysłany: Sro Mar 22, 2017 7:39 pm   

ziomek-mateo napisał/a:
Skoro tak na powaznie to nie brałbym sie za to sam tylko zatrudnił informatyka który ci to zrobi a potem pozycjonerów skoro masz ambicje zarabiac

Całkowicie się zgadzam. Fachowcy są jedynym rozwiązaniem.

anamusza 
Użytkownik

Wysłany: Czw Mar 23, 2017 1:53 pm   

Nie powiedziałaś jaki masz ten pomysł ale ja bym doradziła filmiki video, to się dobrze ogląda i lepiej jest na nich wyjaśnione co i jak. Ja jak mam do wyboru czytac przepis albo np oglądać Ewę Wachowicz to wybieram nagranie ;)

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Pią Mar 24, 2017 10:08 am   

Dobra myśl, pliki wideo to ciekawa i skuteczna forma prezentowania swoich towarów czy usług. Najlepiej wrzucić taki filmik na swój kanał youtube, a potem umieścić go na swojej stronie. Trzeba wtedy pamiętać o odpowiednim opisie dla filmu: tytule, tagach, metatagach, a także o optymalizacji pod kątem czasu ładowania, jakości dźwięku i obrazu. Oczywiście, tak jak w przypadku treści, kluczowa jest zawartość. Jeżeli nagranie zainteresuje odbiorców, stanie się też wartościowe dla robotów wyszukiwarki, a wtedy będzie zajmowało wyższe pozycje w SERPie.

cupcake
Użytkownik

Wysłany: Pon Mar 27, 2017 10:10 am   

Wiedziałam ze tu się czegoś konkretnego dowiem ;) w moim pomyśle między innymi są filmiki ale nie takie tradycyjne że relacja z gotowania. Więcej narazie nie zdradzam ale jak wypali to sie pochwalę

kora 
Użytkownik

Pomogła: 1 raz

Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 11:01 am   

Przepisów w sieci można znaleźć sporo, sama często z takich korzystam

koculek
Użytkownik

Wysłany: Wto Kwi 18, 2017 1:32 pm   

Stron z przepisami i blogów jest tyle, że może być trudno Ci się wybić. Jeśli chcesz próbować to koniecznie zastanów się czym można się wyróżnić a zrobienie strony zleć fachowcom :)

Makrus
Użytkownik

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 9:23 pm   

Wydaje mi się, że jest już tego o dużo za dużo - na każdej przepis na schabowego i tak jest inny :D

gochanowa
Użytkownik

Wysłany: Pią Maj 26, 2017 11:27 am   przepisy

trzeba miec naprawde super pomysly na przepisy, zeby twoj blog byl ciekawy i inny

Odpowiedz do tematu