Forum o marketingu :: Samochód nowy, czy używany?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Inne » Rozmowy na inne tematy » Samochód nowy, czy używany?

Samochód nowy, czy używany?
Autor Wiadomość

danielaa90 
Użytkownik

Wysłany: Nie Lut 21, 2016 10:54 am   Samochód nowy, czy używany?

Waszym zdaniem lepiej kupić samochód nowy, czy używany? Lepszy nowy z niższej półki, czy używany z wyższej?

bartekk90 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lut 22, 2016 10:39 am   

Z finansowego punktu widzenia lepiej kupić używany z wyższej półki, ale nie straszy niż 3-4 lata - takie auta są jeszcze w dobrym stanie, a ceny są dość atrakcyjne. Ja używanego Opla Astra Sedan w dobrym stanie trafiłem ostatnio w salonie w Warszawie http://opel.autozoliborz.pl

smile33 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lut 22, 2016 10:18 pm   

Uzywany poniżej tych 3-4 lat to dość dobry wybór moim zdaniem. To zależy też jak finansowo stoisz i jakiego auta szukasz. ;)

barbórka 
Użytkownik

Wysłany: Sob Lut 27, 2016 1:04 pm   

Nie opłaca się kupować nowego auta, szybko traci na wartości. Ja kupiłam używane i trochę je odświeżyłam. Zregenerowałam powłoki ochronne auta w caressence.pl i auto wygląda jakby dopiero co wyjechało z salonu.

Bizneswomenka
Użytkownik

Wysłany: Pon Lut 29, 2016 12:12 pm   

ja wolę kupić od kogoś, bardzo często właściciele wszystko w aucie wymieniają zęby móc podnieść ich cenę ale i tak się to opłaca.

kora 
Użytkownik

Pomogła: 1 raz

Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 11:57 am   

Myślę, że to zależy od funduszy, a przecież nie każdego stać na kupno całkiem nowego samochodu prosto z salonu. Używane mają wiele zalet, często są w bardzo dobrym stanie i oczywiście po znacznie niższej cenie niż przy samochodach nowych.

zuzia123 
Użytkownik

Wysłany: Sob Kwi 23, 2016 10:19 am   

Lepszy jest używany z wyższej półki, ale tylko taki kilkuletni, w dobrym stanie i z niewielkim przebiegiem. Kupowanie używanego to oczywiście ryzyko, ale wystarczy przed zakupem dokładnie je sprawdzić i nie powinno być problemów. Najpierw warto sprawdzić historię auta przez internet (po numerze VIN, np. tutaj http://www.autobaza.pl), aby się dowiedzieć, czy nie jest kradzione, powypadkowe, czy z przekręconym liczkiem, itp. a później ogólny stan u mechanika.

bartekk90 
Użytkownik

Wysłany: Wto Maj 17, 2016 12:31 pm   

Również uważam, że lepiej jest wziąć używany, szczególnie taki kilku- lub kilkunastomiesięczny - takie auta są w podobnym stanie, co nowe, a są znacznie tańsze - poza tym w odróżnieniu od kilku letnich, kilkumiesięczne można wsiąść na kredyt. Sporo takich samochodów widziałem tutaj http://www.autozoliborz.pl/auta-uzywane/

krystynna
Użytkownik

Wysłany: Wto Maj 17, 2016 2:37 pm   

wydaje mi się, że używany:) na pewno taniej:)

Hyomin 
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 18, 2016 10:08 am   

Jak jest się początkującym kierowcą lepszy będzie samochód używany.

managerka 
Użytkownik

Wysłany: Czw Maj 19, 2016 1:39 pm   

A to na pewno. Szkoda poprzecierać nowy lakier. ;-)

kozakanita 
Użytkownik

Wysłany: Czw Maj 19, 2016 3:38 pm   

Jak się ma pieniądze to można i nowy kupić ;) ale jak czytam opinię to stawiam na używany ;)

addrun
Użytkownik

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 12:34 pm   

Wszystko zależy od zasobności portfela. Zawsze możesz kupić używany i zregenerować części w starym aucie. To się naprawdę opłaca:) Nowych części do starego auta bym nie kupował.

managerka 
Użytkownik

Wysłany: Wto Cze 07, 2016 8:50 pm   

W sumie racja. Nie ma co inwestować w stary samochód. Zwłaszcza, jak ma być tylko "na chwilę".

mirabella 
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 08, 2016 11:36 am   

Ja zdecydowałam się na używane auto, ale zanim podjęłam decyzję o zakupie, pojechałam z moim "kandydatem" na stację diagnostyczną - to jest według mnie najlepsze rozwiązanie. Jeśli będziecie rozglądali się za samochodami na sprzedaż to sprawdźcie ogłoszenia na Sprzedajemy.pl. Widziałam tam wiele interesujących ofert.

Odpowiedz do tematu