Forum o marketingu :: Ciekawe formy reklamy

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Public Relations » Ciekawe formy reklamy

Ciekawe formy reklamy
Autor Wiadomość

Karsto 
Użytkownik

Wysłany: Sro Paź 19, 2016 9:12 am   Ciekawe formy reklamy

Znacie jakieś oryginalne formy reklamowania? Coś takiego out-of-the-box ;)

Ja do tej pory skorzystałam z kilku ciekawych rozwiązań, gdyby ktoś był zainteresowany, chętnie się nimi podzielę :)

piotr42
Użytkownik

Wysłany: Czw Lut 16, 2017 8:45 am   

ja nic takiego nie znam

zyzioPA
Użytkownik

Wysłany: Czw Lut 16, 2017 3:45 pm   

Ja również nigdy nie słyszałem o tym.

Keyti
Użytkownik

Wysłany: Sro Mar 01, 2017 12:03 pm   

Infografika może ciekawie reklamować ;) Bo przy nauce (infografika dostarcza informacji poprzez ciekawe ich przedstawienie) może iść również udostępnienie a wtedy, widząc że coś jest chętnie udostępniane, budujemy zaufanie marki ( o iel infografika posiada logo xD )
Podaje przykłądy:
Logo
Sklep Internetowy

Plus ciekawy artykuł na temat infografik

---edit -- dodane!!

Znalazłam kolejny ciekawy sposób a mianowicie - Zakazane spoty Darwinów ,które lokują produkty w ciekawy sposób :D

A jeśli już o lokowaniu produktów wspomniałam, to zachęcam do zapoznania się z treścią tego artykułu . Mowa tu o dobrych i złych praktykach oraz co zrobić żeby reklamowanie nie było nachalne - tak jak u Darwinów. Same filmiki nawiązują do tematu, reklama jest na końcu... Ogólnie po zabawie jaką one dają reklama nie jest odczuwalna jako nachalna!

Pamiętaj - zarówno Ty możesz lokować jak i mogą lokować Ciebie ;)
Ostatnio zmieniony przez Keyti Wto Kwi 25, 2017 11:56 am, w całości zmieniany 1 raz  

nosleep 
Użytkownik

Wysłany: Sro Mar 08, 2017 1:17 pm   

Wszystko zależy co chcemy zareklamować. Ja w swoim sklepie zainwestowałam w ekspozytory http://www.berkano.pl/portfolio?category=16 . Towar na półkach, którego mogą dotknąc klienci sprzedaje się lepiej. Ponadto mam miejsca w których mozna wypróbować coś z oferowanego asortymentu.

doris 
Użytkownik

Wysłany: Wto Mar 14, 2017 4:40 pm   

też lubie infografiki nie tylko jako sposób reklamy, w ogóle do mnie przemawiają, fajnie to ktoś wymyślił

zibbert 
Użytkownik

Wysłany: Wto Mar 14, 2017 6:44 pm   

Może jakieś facebookowe virale, czy coś takiego? Jak ten z Cacao De Moredno na przykład..

triple 
Użytkownik

Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 10:17 am   

De Moreno i inne virale były świetne i faktycznie przyciągnęły niemałą ilość ludzi. Tylko często producenci nadużywają popularności i obrzydzają produkt kolejnymi reklamami, które nie są już tak udane, a w efekcie tzw. "hype" na markę spada.
Całkiem dużo jest tych nietypowych reklam, tylko ciężko mi je sobie wszystkie przypomnieć. Teraz w telewizji często się przewija reklama Mentos o łatwym zawiązywaniu znajomości - całkiem fajnie zrealizowana. Mnie jeszcze w pamięć zapadła super reklama o walce z rakiem realizowana w stylu 3D przez Studio Platige Image (ci od Legend Allegro) - szkoda, że w tv się jej nie uświadczy.
Z moich doświadczeń jeszcze warte uwagi są sposoby reklamowania teatrów, czyli happeningi w większych miastach. Robi to wrażenie i przyciąga uwagę.

lech332
Użytkownik

Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 7:29 am   

dużo jest obecnie takich pomysłów

anulla
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 7:57 pm   

Na pewno jednym z nich jest remarketing, o którym można tutaj doczytać http://adwordsgroup.pl/remarketing/ . Generalnie służy on zachęcaniu klientów do ponownego odwiedzenia naszej strony

stefan412 
Użytkownik

Wysłany: Pią Kwi 28, 2017 9:42 am   

ja żadnych ciekawych nie znam

dentre1 
Użytkownik

Wysłany: Czw Maj 04, 2017 11:15 am   

Jak powstała moja strona firmowa to pomyślałem, że przecież nikt lepiej nie zajmie się budowaniem marki jak agencja sem prawda? Warto zaufać profesjonalistom, a jeżeli wybierzecie dobrą agencję to i efekty będą takie jakich byście mogli oczekiwać!

Eddna 
Użytkownik

Wysłany: Pią Maj 12, 2017 9:00 pm   

To prawda. Zresztą możliwości w zakresie reklamy mamy dzisiaj naprawdę sporo. Nie mniej jednak moim zdaniem warto postawić na takie usługi jak te dostępne w ofercie agencji SEM SEO Sempire z Poznania na tej stronie internetowej i postawić na pozycjonowanie. O ile bowiem nietypowe formy reklamy mogą być nader interesujące, o tyle jej sprawdzone sposoby bez wątpienia pomogą nam w dotarciu do szerokiego grona klientów.

Mastek
Użytkownik

Wysłany: Czw Maj 18, 2017 12:51 pm   

Ja wybrałem pozycjonowanie w firmie https://widoczni.com/pozycjonowanie-stron i też jestem bardzo zadowolony. Po kilku tygodniach współpracy już widać wzrost pozycji i ruchu na stronie, a zależało mi właśnie na szybkim efekcie. Mam nadzieję, że w kolejnych tygodniach będzie jeszcze lepiej.

ovvlsome 
Użytkownik
Ewa Suwińska

Wysłany: Pon Maj 22, 2017 9:04 am   

Ciekawe formy reklamy to bardzo rozległy temat. Można reklamować się na czyjeś stronie, za pośrednictwem ulotek i banerów czy na konferencjach.

Jeśli miałabym wskazywać to, co według mnie w tej chwili jest bardziej na topie, to zdecydowanie marketing szeptany, konferencje i inne wydarzenia branżowe, a przede wszystkim influencerzy (liderzy opinii).

Liderzy opinii danej branży gromadzą dookoła siebie innych ludzi, pozostających zainteresowanymi tym, czym się zajmują, więc przyjąć można na tej podstawie, że ich fani są Twoją grupą docelową.

Oczywiście nie zawsze branża będzie wyznacznikiem, ale na początek warto zacząć od takich współprac, gdy ma się dość mocno ukierunkowany produkt lub usługę.

Na potwierdzenie, przypomnijcie sobie ile znanych gwiazdek internetu reklamuje wybielacze do zębów, sklepy, konkretne ciuchy, kosmetyki.
Fani takich osób, jak w przypadku aktorów i piosenkarzy, chcą mieć to, co ich idol. :)

Najłatwiej zaczynać od mniej "topowych" osób, ponieważ współpraca będzie zdecydowanie tańsza. Bardzo łatwo określić takich dużych i mniejszych liderów można korzystając z konkretnych narzędzi. W Unamo Social Media Monitoring dostępna jest tablica liderów danego projektu, który może być skonfigurowany dla danej branży.

Wystarczy korzystając z danych kierujących do ich profilu odezwać się do nich i zaproponować wartość, która zachęci ich do współpracy i zareklamowania Twojego produktu lub usługi.

Odpowiedz do tematu