Forum o marketingu :: Czy w pracy szukacie nowej pracy ?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Personel, zasoby ludzkie, HR » Rekrutacje i poszukiwanie współpracowników » Czy w pracy szukacie nowej pracy ?

Czy w pracy szukacie nowej pracy ?
Autor Wiadomość

bek
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 16, 2014 6:18 am   Czy w pracy szukacie nowej pracy ?

Czy szukacie w swojej aktualnej pracy nowej pracy? Przyznam się szczerze, że jak tak, ponieważ nie odpowiada mi tutaj wiele rzeczy...

promotor
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 16, 2014 11:26 am   

Jeżeli Ci aktualna nie odpowiada (z różnych przyczyn: finansowych, panującej atmosfery, zbyt wyczerpująca) - to jak najbardziej. Poza tym sytuacja na rynku pracy jest coraz lepsza. Wielu pracodawców skarży się, że nie jest w stanie znaleźć odpowiednio wykwalifikowanej kadry - i coś w tym jest. Takie wnioski płyną także z tego artykułu http://www.praca-bierun.p...acodawcow-szuka w którym auto w oparciu o statystyki informuje, że 1/3 pracodawców szuka pracowników.

mts 
Użytkownik

Wysłany: Sob Lip 19, 2014 8:59 am   :)

Swojego czasu tak robiłem, ale nie dlatego, że chciałem zmienić pracę, ale żeby szef trochę zaczął szanować pracowników.
Któregoś razu niby całkiem przypadkiem przeglądam portale ogłoszeniowe, udając, że nie zauważyłem szefa.
Innym razem poszedłem na przerwę zostawiając włączoną przeglądarkę z otwartym ogłoszeniem o pracę :)

Zależy od charaktery szefa... takie trochę chamskie zachowanie może być różnie odebrane.

promotor
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 11:54 am   

super

malenko
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 11:57 am   

Jeśli Twoje stanowisko Ci nie odpowiada to jasne, że warto jest poszukać czegoś nowego...
Ja mogę zaproponować przejrzenie sobie ofert pracy na portalu GoWork: http://www.gowork.pl/praca/warszawa;l -jest to aktualnie największy portal skupiający ofert pracy z zagranicy. Myślę, że dzięki temu na pewno o wiele łatwiej będzie Ci znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
Skupia on oferty pracy z wszystkich portali. Aktualnie jest ich tam ponad 10 000

adam 
Użytkownik

Wysłany: Nie Sie 03, 2014 4:52 pm   

zawsze lepiej szuka sie pracy majac zatrudnienie...oczywiste

Janek31
Użytkownik

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 11:46 pm   

Ja jestem osobą bardzo ambitną. Kończy się to tym, że rozpoczynając nową pracę jestem bardzo z niej zadowolony, poznaję nowych ludzi a przede wszystkim fascynują mnie nowe wyzwania. Jednak po pewnym czasie to zanika, kończą się nowe cele, praca staje się monotonna i praktycznie odbiera cała przyjemność robienie w kółko tych samych zadań. Teraz szukam posady kierowniczej, myślę, że ona da mi porządne wyzwanie :)

stanimir
Użytkownik

Wysłany: Sro Paź 08, 2014 9:17 am   

W pracy można również zarabiać ;)
Obecnie ciekawą ofertę przedstawia Oriflame:
http://klub-konsultantek.pl/ - na stronie można obecnie zamówić sobie w bardzo dobrej cenie zestaw startowy.
Dzięki temu jeśli ma się wielu znajomych w pracy można spróbować swoich sił. Kosmetyki te są dobre, popularne tak wiec wiele osób jest nimi zainteresowanych.
Sam wprawdzie nie zarabiam w taki sposób ale moja żona tak sobie dorabia.Nie jest to wprawdzie wielka pensja ale na swoje wydatki posiada kasę.

wanka
Użytkownik

Wysłany: Pią Paź 10, 2014 10:23 am   

Kiedyś tak robiłam, ale jak zauważyłam możliwość awansu, to zaczęłam się skupiać na tej drodze. I walczę :)

DarekPolco 
Użytkownik

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 6:30 pm   

Co ciekawe podobno jest taki przepis nawet, że można wziąć dzień wolny, aby iść na rozmowę kwalifikacyjna do nowej pracy :) Ciekawe jak wyglądałby mój szew jakbym wziął taki dzień bez zapowiedzi.

Zuzanna_mir
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 11:01 am   

Również jestem zdania, że jeśli nie czujesz się dobrze na danym stanowisku - czujesz, że masz większe kwalifikacje i odpowiada Ci inna praca, warto czegoś innego poszukać. Teraz dużo firm stosuje formę rekrutacji przez platformy HR np. http://hrwizard.eu , gdzie wypełniasz testy na interesujące Cię stanowisko - później oceniane są przez pracodawcę, który wybiera najlepsze osoby.

managerka 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 19, 2014 4:02 pm   

DarekPolco napisał/a:
Co ciekawe podobno jest taki przepis nawet, że można wziąć dzień wolny, aby iść na rozmowę kwalifikacyjna do nowej pracy :) Ciekawe jak wyglądałby mój szew jakbym wziął taki dzień bez zapowiedzi.

Poważnie? Nie wiedziałam o tym... Przekażę kuzynce, która właśnie pragnie zwolnić się z pracy ale chce najpierw znaleźć inną.

arypy12
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 26, 2014 9:14 am   

Nie widzę przeciwwskazań by szukac nowej pracy będąc w pracy, przecież to logiczne, że niektórzy chcą się po prostu rozwijać..

Rase
Użytkownik

Wysłany: Pią Lut 27, 2015 7:53 pm   

Ja znalazłem pracę w supermarkecie, gdzie robię etykietowanie produktów. Nie jest to praca moich marzeń i nie lubię tego, dlatego szukam sobie nadal czegoś innego, mam nadzieję że znajdę

dark_ice 
Użytkownik

Wysłany: Pią Mar 20, 2015 9:57 pm   

Ja też ostatnio zaczęłam szukać, bo czuję, że w obecnej firmie nie mam już możliwości rozwoju. Trafiłam na bardzo fajny portal ISIVI.pl, który dopasowuje oferty pracy do indywidualnego profilu - to trochę ułatwia zadanie. A trafiłam do nich dość przypadkiem, bo przez raport przez nich opracowany, dotyczący sytuacji młodych na rynku pracy. Swoją drogą, polecam się zapoznać - ja nieco inaczej spojrzałam na swoje poszukiwania zatrudnienia: https://isivi.pl/a/raport-2015

Odpowiedz do tematu