Forum o marketingu :: Praca - agencja czy korporacja?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Personel, zasoby ludzkie, HR » Rekrutacje i poszukiwanie współpracowników » Praca - agencja czy korporacja?

Praca - agencja czy korporacja?
Autor Wiadomość

annaan
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 10:22 am   Praca - agencja czy korporacja?

Witam,

jestem studentką IV roku w Poznaniu, właśnie szukam pracy w marketingu i tu powstaje pytanie - gdzie najlepiej szukać pierwszej pracy, w agencji marketingowej czy w korporacji? Gdzie według Was można zdobyć większą wiedzę merytoryczną oraz która pozycja w CV da mi większe możliwości w późniejszym rozwoju? Załóżmy, że spędzę rok w agencji marketingowej, teoretycznie mam możliwość późniejszej pracy zarówno w innych agencjach jak i korporacjach. Co w przypadku jeśli spędzę rok w korpo, czy według Was takie doświadczenie również otworzy mi drogę do pracy w agencjach?

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych, bo niestety nie mam się kogo poradzić. Mam nadzieję, że nie trafiłam w złe miejsce z tematem, jeśli tak, to z góry przepraszam.

lenaiwanowicz 
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 9:59 am   

jak już zaczniesz szukać to podejrzewam że przestaniesz się zastanawiać nad tą różnicą - mimo wszystko nie tak łatwo znaleźć pracę w marketingu w Poznaniu - sama próbowałam i w końcu wysyłałam CV po prostu wszędzie!
Ale w sumie to też zależy od tego jakie w tej chwili masz doświadczenia i czy jesteś dobra w rozmowach kwalifikacyjnych (ja chyba byłam niezbyt dobra :P )

Poza tym moim zdaniem każde doświadczenie jest dobre, ale chyba osobiście wolałabym jednak agencje niż korpo :)

monian
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 15, 2015 11:09 am   

W sumie to zależy od tego jaką wolisz atmosferę w pracy. Agencje zazwyczaj są mniejsze, wszyscy się znają i panuje bardziej rodzinna atomsfera. Korporacja jest "bezosobowa", no i spotkasz tam przede wszystkim wielkie ciśnienie na wyniki.

erykk
Użytkownik

Wysłany: Wto Sie 25, 2015 6:05 pm   

Ja wolałbym pracować w agencji. Atmosfera pracy jest dla mnie bardzo ważna, nie potrafię się odnaleźć w korporacji.

annannam
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 04, 2015 5:01 pm   

Atmosfera w pracy jest bardzo ważna. Jeśli chcesz piąć się po szczebelkach kariery to idź do korpo, ale jak chcesz spokojnie wdrożyć się w temat i mieć względny spokój - agencja będzie super :)

spamer 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 16, 2015 12:15 pm   

Warto założyć sobie elektroniczne CV w Internecie, SMart MBC daje taką możliwość na 1 miesiąc za darmo http://smartcv.pl/

radwanol 
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 01, 2016 5:35 pm   

wydaje mi sie, ze agencja jest lepszym wyborem. a nie myslalas o wiekszym miescie? np. wwa? tam zawsze sa wieksze mozliwosci na rozwoj i lepsza prace

rachelka
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 06, 2016 11:32 am   

osobiście polecam portal pracy http://www.linguajob.pl/ który skupia specjalistów językowych. Idealne miejsce dla studentów (przy założeniu że student umie języki obce a powinno tak przecież być). Sama znalazłam tam pracę w swojej branży czyli księgowości gdzie na codzień posługuję się językiem czeskim. Z tego co widziałam nadal jest bardzo dużo ofert w szczególności dla specjalistów właśnie z językami czeskim, ang i niemieckim

vix
Użytkownik

Wysłany: Sro Wrz 07, 2016 9:37 am   

Mimo różnych uprzedzeń i stereotypów skłaniałbym się jednak do korpo - przynajmniej kwestwie opieki zdrowotnej odpadają + multisport zawsze fajny ;)

Adam76
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 1:20 pm   

Zgadza się. Pracując w korporacji możecie już niedługo potrzebować na stałe ciśnieniomierza i innych sprzętów ze sklepu http://www.sklepikseniora...orym-c3811.html Duża presja i duży stres nie prowadzi do niczego dobrego. Pamiętajcie o tym i przemyślcie ten temat.

Chudy28 
Użytkownik

Wysłany: Sob Wrz 24, 2016 2:00 pm   

Agencja lepsza.W korporacji ciśnienie gwarantowane.

Katia34 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 09, 2016 4:01 pm   

Takie agencje marketingowe są naprawdę różne. Moja znajoma tak zaczynała i co jedna agencja, to gorsza. W końcu po prostu znalazła pracę w dziale marketingu w Kruku, gdzie ja jestem doradcą terenowym. I tak się poznałyśmy. I też mamy rożne benefity, prywatną opiekę medyczną i oczywiście umowę o pracę. Zerknijcie sobie na oferty pracy, bo rekrutacja trwa na terenie całego kraju https://pl.kruk.eu/kariera/oferta-pracy?id=106 . Ja szczerze polecam, sama jestem bardzo zadowolona z pracy i z firmy, po prostu :)

Karolala 
Użytkownik

Wysłany: Wto Sty 03, 2017 8:37 pm   

Ja natomiast myślę, że na początek dobrze jest zacząć w korporacji - większa szansa na rozwój i zdobycie doświadczenia, z którym później lepiej nam będzie zdobyć lepiej płatną pracę w mniejszej agencji :)

kosanoztra
Użytkownik

Wysłany: Nie Sty 22, 2017 4:59 pm   

Ja również uważam, że lepiej zacząć od pracy w korporacji. Wiadomo, na pewno będzie bardziej stresująco ale w końcu jest możliwość rozwoju. Jeśli szukasz pracy zajrzyj też sobie tu http://poradnikpracownika.pl/ . Na stronie jest bardzo dużo przydatnych artykułów i porad, dotyczących właśnie szukania pracy i nie tylko.

Johny67 
Użytkownik

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 8:24 pm   

Zawsze możesz poszukać praktyk lub stażu, póki jeszcze studiujesz. Warto mieć taki wpis w swoim CV po zakończeniu edukacji. Praktyk i staży możesz szukać na stronach z ofertami o pracę http://praca.gratka.pl/of...3633682.html?pg

Odpowiedz do tematu