Forum o marketingu :: Jak promować markę w sieci?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Produkt » Branding » Jak promować markę w sieci?

Jak promować markę w sieci?
Autor Wiadomość

saker
Użytkownik

Wysłany: Nie Lip 21, 2013 1:51 am   Jak promować markę w sieci?

Witam
Proszę mi powiedzieć, jak należy prawidłowo promować markę w sieci? Jak zwiększyć jej rozpoznawalność?

Marketorun 
Użytkownik

Wysłany: Czw Sie 08, 2013 7:04 pm   

Na takie ogólne pytania są trzy odpowiedzi:
- skorzystaj z usług agencji reklamowej
- poczytaj książkę na ten temat
- udaj się na kurs o marketingu

Johny67 
Użytkownik

Wysłany: Pon Sie 26, 2013 2:59 pm   

Zbyt dużo szczegółów nie podajesz wszytko zależy od rodzaju działalności oraz grupy docelowej.

JankoPisarz
Użytkownik

Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 9:33 am   

Znacznie ma również wycena marki . Pamiętaj żeby ustalić sobie racjonalny budżet na swoje działania promocyjne.

Ale faktycznie więcej szczegółów by się przydało - czy działasz regionalnie czy w internecie, w jakiej branży konkurujesz, czy robiłeś wcześniej jakieś działania. Póki co to możemy Ci po macoszemu napisać jak ogólnie wyglądają takie działania...a to raczej Ci nie pomoże :)

darekwawa 
Użytkownik

Wysłany: Wto Gru 10, 2013 3:42 pm   

Witam, Jakiś czas temu przerabiałem podobny problem po założeniu firmy i próbowałem wielu sposobów na reklamę, niestety wiele z nich to był tylko wydatek bezpowrotny, ale od jednego z forumowiczów dostałem kontakt na firmę Broker Media z Warszawy, która wykonała dla mnie stronę ww i pozycjonowanie. Oczywiście projektowanie strony zaczęli od zrobienia mi logo z którego jestem zadowolony, a sama strona internetowa jest zrobiona profesjonalnie, więc mogę śmiało polecić tą firmę, ponieważ wykonują również identyfikację wizualną i z tego co widzę zajmują się kompleksowo marketingiem tu macie link do ich strony http://www.broker-media.pl Warto zerknąć bo maja tam portfolio z wykonanymi pracami. Polecam i pozdrawiam

promotor
Użytkownik

Wysłany: Wto Gru 17, 2013 5:29 pm   

Wydaje się, że jednym z popularniejszych sposobów jest pozycjonowanie stron, kampanie linków sponsorowanych czy artykuły sponsorowane w tematycznych portalach internetowych. Tego typu usługi zwykle zleca się specjalistom którzy zajmują się tym na co dzień. Nie wskażę Ci jednej bo jest ich na rynku zbyt wiele. Zajrzyj sobie do http://www.firmy.net/wyszukiwarki.html
Masz tam listę ponad 130 firm które w tym specjalizują. Przy wielu masz opinię i referencje klientów. Z pewnością będą pomocne przy wyborze tej właściwej.

Maraczek
Użytkownik

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 12:13 pm   

Myślę, że można stworzyć prezentację ładną np. w 3d oferty produktów. Taką jak oferuje - http://www.3dstudio68.pl/pl/zakres-uslug/. Czyli warto przygotować dobre zdjęcia produktów z oferty. Potem już można ją rozsyłać mailowo, na pewno zamieszczać w portalach z ogłoszeniami oraz na naszej stronie.

Buchaj 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lut 03, 2014 11:52 am   

płatna reklama adwords jest rozwiązaniem, ale wiadomo, nie każdy może sobie pozwolić na koszta

Grzegorz Cz. 
Użytkownik

Wysłany: Sro Kwi 16, 2014 6:52 pm   

AdWords to nie duży koszt, jednak pytanie było o markę a nie o sprzedaż w sieci. AdWords nie bardzo nadaje się do promowania marki.

Karol.Karol 
Użytkownik

Wysłany: Pią Maj 16, 2014 11:22 am   

a ja mam pytanie z innej beczki - mianowicie jak wybierac serwisy ogloszeniowe i biznesowe czy katalogi firm, takie jak wspominane gdzieś wcześniej firmy.net czy katalogi prezentacyjne a la biznesbox.com i panoramafirm -> czy zastanawialiscie sie kiedys, ze takie działania moga wpływac negatywnie na brand?
np kiedy firmy promujace ekologie pojawiaja sie obok firm czy uslugodawcow zaprzeczajacyh , dajmy na to, ekologii?

mimo, ze setki wpisow o wlasnej firmie w wielu meijscach w sieci pozycjonuja to jednak czasem moze to byc "wrzucanie do jednego wora" - a co jesli firma chce byc unikalna i oryginalna?

anetak 
Użytkownik

Wysłany: Wto Cze 10, 2014 7:05 am   Wpisy gościnne

Może warto zastanowić się nad wpisami gościnnymi na tematycznych blogach i portalach

spamer 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 01, 2014 8:16 pm   

WARTOŚĆ MARKI - porównanie największych polskich marek

Zapraszam do czytania artykułu i analizowania wyników badania.

Bardzo ciekawe zestawienie największych polskich marek tj. Biedronka, Wedel czy TVP1.

http://reklamamarketing.b...jwiekszych.html

kacper3 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 10:11 pm   

Myśle że przede wszystkim to działanie w social mediach oraz w branżowych serwisach. Budowa zaufania do marki to podstawa :mrgreen:

Angelika 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 22, 2014 12:49 pm   

kacper3 napisał/a:
Myśle że przede wszystkim to działanie w social mediach oraz w branżowych serwisach. Budowa zaufania do marki to podstawa :mrgreen:

Też tak myślę. Facebooki i twittery w dzisiejszych czasach to podstawa. Ale faktem jest, jak ktoś wyżej wspomniał, że pytanie zbyt ogólne by dać bardziej konkretną odpowiedź.

slimch
Użytkownik

Wysłany: Pią Sie 22, 2014 1:52 pm   

Social media, adwords, pozycjonowanie, marketing szeptany - chyba te są najskuteczniejsze.

Odpowiedz do tematu