Forum o marketingu :: Od czego zacząć przygodę z marketingiem?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Produkt » Branding » Od czego zacząć przygodę z marketingiem?

Od czego zacząć przygodę z marketingiem?
Autor Wiadomość

Meechel
Użytkownik

Wysłany: Wto Sie 15, 2017 9:01 pm   Od czego zacząć przygodę z marketingiem?

Witam, jestem tutaj nowy i chciałbym Was poprosić o radę.

Jestem na 3 roku studiów i powoli staram się przygotować do tego co będę robił po studiach. Docelowo w przyszłości planuję założyć własną firmę w branży e-commerce. Ale zanim to się stanie chciałbym znaleźć zwykłą pracę etatową, ale taką która da mi potem wymierne korzyści przede wszystkim w doświadczeniu, no i w gotówce którą będę musiał odłożyć na poczet przyszłej inwestycji we własny biznes. Dlatego stwierdziłem że czas zacząć się szkolić w marketingu i tutaj nasuwa się pytanie, w czym i jak dokładnie?

Otóż jestem po lekturze książki Biblia e-biznesu 2. Co ciekawego z niej wyciągnąłem to fakt że większość zadań należy outsourcować do specjalistów. Dla przykładu, chcesz wypozycjonować stronę? Zamiast się tego uczyć od podstaw, zleć specjaliście. Jest to bardziej opłacalne z wiadomych względów. Stworzenie strony/programu? Zleć informatykowi. Zrozumiałe. Pytanie teraz tylko takie, czego powinienem się uczyć co:
a) będę i lepiej jest wykonywać samemu
b) będę mógł z tymi umiejętnościami również znaleźć pracę w etapie między końcem studiów a założeniem własnego biznesu

Dodam że nie interesuje mnie kompletnie programowanie także cała kwestia związana z informatyką odpada. Czy jest sens uczyć się pozycjonowania? Myślę że łatwiej będzie to zlecić. Pomyślałem z kolei o brandingu i kreowaniu własnej marki. Po przeczytaniu informacji na ten temat przypadło mi to do gustu, jednakże po wpisaniu w olx frazy branding manager okazało się że takich ofert nie ma.

Co polecilibyście mi jako początkującemu. Czego powinienem się uczyć? Książki, szkolenia, staże? Tylko jakie książki i szkolenia i na jakim stanowisku te staże?

Dodam że studiuję kierunek który łączy w sobie elementy z prawa i ekonomii.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź :)

michalt123
Użytkownik

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 1:13 pm   

Jeżeli chodzi o przygodę z marketingiem, to ja osobiście zaczynałem od pracy w agencji pozycjonerskiej gdzie zajmowałem się takim klientami jak: Sukienki Chi Chi London, to właśnie na takich klientach można się nauczyć na czym polega całe pozycjonowanie. Przede wszystkim to od czego ja radziłbym zaczynać wam przygodę, to postawić sobie swoją stronę internetową która będzie sprzedawać jakieś produkty a potem ją zacząć pozycjonować itp.

Kama-21 
Użytkownik

Wysłany: Wto Sie 22, 2017 5:13 pm   

A co z opinią znajomych? Mi się wydaje, że to będzie naprawdę bardzo dobre źródło informacji :)

aliczka
Użytkownik

Wysłany: Pon Paź 09, 2017 11:22 pm   

Ja myślę, że po prostu warto inwestowac w szkolenia, to jest inwestycja, która na pewno się zwróci. Jest tez sporo firm na rynku, chociazby takich jak Grupa No problem. które takie szkolenia bardzo profesjonalnie organizują

Tomasz96
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 17, 2017 9:54 pm   

Faktycznie, zawsze warto zdobyć podstawę do wykonywanego zadania. Jeśli Waszym zadaniem będzie programowanie, to na pewno przydatny okaże się dla Was kurs online podstawy Sketchupa. Tam nauczycie się rzeczy, które mogą być przydatne przy planowaniu odpowiednich strategii.

Weranda
Użytkownik

Wysłany: Nie Paź 22, 2017 6:18 pm   

Ja polecam kursy w Szkole Mistrzów Reklamy, jest kurs o strategii komunikacji marki, o planowaniu wydatków związanych z reklamą czy social media specjalista. Kursy prowadzone są przez praktyków, dyrektorów agencji rekkamowych. Pracuję się na prawdziwych kampaniach a nie na slajdach. Pracę znajduje się nawet w trakcie kursu a Szkola idzie na rękę i można rozłożyć płatność na raty albo zapłacić po kursie jak się już znajdzie pracę. Kursy są w Warszawie ale to maksymalnie dwa dni w miesiącu, a naprawdę warto. Byłam,. sprawdziłam.

Agopol 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 02, 2017 10:38 am   

ciekawy jest ten kurs podstawy sketchupa, ja ze swojej strony polecam webinary, chocby te darmowe, mozna je znalezc wszedzie nawet na youtube

Odpowiedz do tematu