Forum o marketingu :: kto jest moim idealnym klientem ?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Badania rynku » kto jest moim idealnym klientem ?

kto jest moim idealnym klientem ?
Autor Wiadomość

Agnieszka03 
Użytkownik
Agnieszka03

Wysłany: Wto Lis 22, 2011 4:41 pm   

troszkę dokładniej? badaniami w sensie analizami marketingowymi zajmują się największe domy mediowe na świecie.. takie badania kosztują BARDZO DUŻO. Zależy o co Pani chodzi?

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Wto Lis 22, 2011 5:44 pm   

Drodzy moi forumowicze:) Błagam opisujcie swoje problemy/pytania dokładniej - nie musi to być specjalisty język. Opiszcie problem, podajcie szczegóły. Przykład: "zepsuło mi się auto" - czy ktoś wie co się zepsuło, w jakim aucie, jakie były objawy, czy auto było terminowo podawane przeglądom, czy było naprawiane, gdy tego wymagało itd., itd.:):)

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

Konrad-TGA 
Użytkownik
Konrad - TGA

Wysłany: Czw Lis 01, 2012 10:56 am   

Czytając te trudniejsze topiki niestety widać wyraźnie, że nikt z zawodowych marketingowców nie wchodzi na fora :P Rozumiem, że jeśli ma się już spore pokłady wiedzy, to człowiek woli poświęcać swój czas tak, żeby zarabiać, a nie charytatywnie, ale mimo wszystko smutne to jest :P

gina74 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lut 21, 2013 10:12 am   zbadanie idealnego klienta

cześć,
Masz sklep internetowy to znaczy, że twoim odbiorcą jest u użytkownik internetu, oznacza to, że nie jest łatwo dobrać próbę, bo nie ma czegoś takiego jak rejestr internautów, Internauci są specyficzni, dlatego też lepiej byłoby zlecić to firmie, która profesjonalnie się zajmuje badaniami marketingowymi i która pozwoli ci jasno sprecyzować grupę docelową, ja polecam instytut IPC http://www.instytut-ipc.pl, gdyż sama korzystałam z ich usług, są profesjonalni, terminowi i indywidualnie podchodzą do potrzeb klienta! Myślę, że zaproponują Ci Cawi, czy jakieś bardziej efektywne metody działania.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Czw Lut 21, 2013 11:33 am   

gina74 - albo źle patrzę, albo już widziałem ten link tutaj?

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

wolter
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 24, 2017 8:59 am   Klienci

A ja mam poradę odnośnie klientów dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jeśli wystawiacie im wiele faktur z odroczonym terminem płatności, a musicie zachować płynność finansową, dobrym rozwiązaniem jest...sprzedaż faktur. Dzięki temu będziemi mogli liczyć na gotówkę od pośrednika, a on zajmie się pozyskaniem należności od płatnika faktury. Polecam, bo to naprawdę fajna sprawa, na tej stronie poczytacie o tym szerzej - https://www.monevia.pl/jak-to-dziala/. ja dzięki temu odbiłam się od finansowego dołka.

patrykx
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 17, 2017 5:23 pm   

No w takim wypadku, gdy produkt jest mało specjalizowany, ciężko Ci będzie coś konkretnego ustalić.

Gemma28
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 17, 2017 9:50 pm   

Idealny klient to taki, który myśli co robi, co podpisuje i jakie wiążą się z tym warunki

Odpowiedz do tematu