Forum o marketingu :: Nowy produkt a badania rynku

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Badania rynku » Nowy produkt a badania rynku

Nowy produkt a badania rynku
Autor Wiadomość

lyczkul
Użytkownik

Wysłany: Sob Sty 14, 2017 6:28 pm   Nowy produkt a badania rynku

Witam,
Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :mrgreen:

Do rzeczy, mam pomysł na aplikacje która według mnie no właśnie według mnie się sprzeda.
Jest to aplikacja internetowa, nie będę zdradzać szczegółów narazie, mniej więcej przeszukałem internet w celu znalezienia takiej samej aplikacji ale jej praktycznie nie ma a wydaje mi się że raczej jest to potrzebna aplikacja ponieważ sam jakiś czas temu takiej szukałem.

Teraz odnośnie pytań, pierwsze mi jak dokładnie można sprawdzić czy aby na 100% taka aplikacja już nie istnieje, ew. czy już nie istniała i po prostu się nie przyjęła ??

Druga rzecz jak sprawdzić czy aplikacja się przyjmie(badania marketingowe), rozumiem że np ankiety itp ale jednak gdzie jak co je zrobić? A druga rzecz jak zrobić ankiete żeby nie było wiadomo że mam zamiar zrobić taką aplikację? Po prostu nie chcę żeby mnie ktoś ubiegł ?

MarcinOstrowski 
Użytkownik

Wysłany: Pon Sty 16, 2017 1:29 pm   

Na pewno dobrym rozwiązaniem byłoby zaprojektowanie aplikacji mobilnej. Niektóre firmy badawcze wykorzystują już takie oprogramowanie, np. do ankietowych badań terenowych przy wykorzystaniu smartfonów czy tabletów. Na pewno nie będzie to więc całkowicie innowacyjne rozwiązanie, co nie zmienia faktu, że popyt na rynku bez wątpienia jest spory.

http://www.tajemniczy-klient.com.pl/

Nierob2
Użytkownik

Wysłany: Nie Sty 22, 2017 6:48 pm   

Zawsze możesz znaleźć firmę trzecią, która zrobi to za Ciebie.

robercik 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lut 14, 2017 2:18 pm   

badania marketingowe są niezwykle ważne, dlatego trzeba uważać żeby przeprowadzić je poprawnie i uzyskać faktyczny, obiektywny wynik. Jeśli interesuje Was trochę ten temat, to polecam zajrzeć na http://www.wroclawskiport...-badania-rynku/ tam jest super wszystko opisane

madeinpolska 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lut 15, 2017 9:10 am   

lyczkul, musiałbyś poczytać o badaniach, które wykonuje się przed wprowadzeniem produktu na rynek. Co do tego, żeby nikt Ci nie ukradł pomysłu - to wiadomo, że w badaniach nie pytasz wprost o to czy ktoś byłby zainteresowany aplikacją taką i taką, tylko pytania są bardziej ogólne.

Zlecenie takich badań profesjonalnej firmie to ogromny koszt. Zrobienie ich samemu bez doświadczenia z pewnością nie da Ci miarodajnego wyniku. Możesz skontaktować się z jakąś uczelnią, która może zaangażuje się ze studentami w takie badania. Przygotowanie narzędzia jest tutaj kluczowe.

stefczuk
Użytkownik

Wysłany: Pią Lut 17, 2017 2:01 pm   

Jeśli prowadzimy biznes, to z całą pewnością trzeba na bieżąćo monitorować to, jak się sprzedaje i co można zmienić, by było lepiej. Dodatkowo warto śledzić konkurencję. moim zdaniem nie można również pomijać czynników geograficznych, a w szczególności lokalizacji naszych oddziałów. Bardzo pomocnym narzędzie do konsolidacji tych danych jest oczywiście oprogramowanie GIS.

fontoman 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lut 24, 2017 2:43 pm   

Rzeczywiście, słyszałem o takich rozwiązaniach i wiem, że są bardzo popularne za granicą. Można nanosić te dane w bardzo wygodny sposób, jednocześnie dopasowując wszystkie parametry. Trochę więcej o tym można przeczytać w serwsie arcanagis. To portal, który zajmuje się tą tematyką. Myślę, że wyjasni wiele spraw.

nergetyk
Użytkownik

Wysłany: Pią Lut 24, 2017 3:14 pm   

A możesz jakimś konkretnym artykułem rzucić, który warto na początku przeczytać w tym temacie? Jestem kompletnie zielony, a chętnie bym sie czegoś dowiedział.

doris 
Użytkownik

Wysłany: Wto Mar 14, 2017 4:34 pm   

w badaniach internetowych masz rozpoznać nastroje i posrednio zapotrzebowanie na produkt ktory masz pomysł wypuścić, nie pytasz wprost "ej będziecie używać aplikacji [opis aplikacji]?" to nie jest wcale takie proste takie badanie przeprowadzić, musisz się oczytac albo komus to zlecić

Odpowiedz do tematu