Forum o marketingu :: Świetny sposób na rozwijanie firmy

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Badania rynku » Świetny sposób na rozwijanie firmy

Świetny sposób na rozwijanie firmy
Autor Wiadomość

fontoman 
Użytkownik

Wysłany: Pią Paź 28, 2016 4:02 pm   Świetny sposób na rozwijanie firmy

Jeśli planujemy rozwój firmy, to nie możemy zamykać się tylko na wewnętrzne informacje, jakie zgromadziliśmy, lecz musimy pomyśleć szerzej. Istotne jest przede wszystkim to, by wziąć pod uwagę zachowania konsumenckie naszych klientów i przemyśleć strategie lokalizacyjne nowych oddziałów.

ololo 
Użytkownik

Wysłany: Pon Paź 31, 2016 9:14 am   

Dokładnie tak. Bardzo istotne są analizy sieciowe i dane lokalizacyjne, które pozwolą nam na wybór miejsca kolejnego oddziału w sposób przemyślany i oparty na konkretnych potrzebach naszych klientów.

nergetyk
Użytkownik

Wysłany: Pon Paź 31, 2016 1:18 pm   

W takich działaniach bardzo przydatne mogą być systemy informacji geograficzne, które są odpowiednio dopasowane pod potrzeby biznesowe. Okazuje się, że dobra analiza zachowań klientów, a także sprawdzenie ich lokalizacji pozwala na znaczące powiększenie zysków. Tutaj rzetelny artykuł na ten temat: http://www.arcanagis.pl/w...lokalizacyjnym/ . Przykłady tam podane można bardzo łatwo sprawdzić.

fontoman 
Użytkownik

Wysłany: Pon Paź 31, 2016 3:19 pm   

I właśnie o takie programy mi chodziło. GIS staje się coraz popularniejszy w Polsce i wcale mnie to nie dziwi. Zyski, które wynikają z zastosowanie tego typu analiz bardzo łatwo można zmierzyć.

ololo 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 09, 2016 3:52 pm   

I właśnie z tego powodu jesteśmy czasem pytani w różnych miejscach o kod pocztowy:) Te wszystkie dane łączy się potem na mapie, żeby lepiej zaplanować położenie kolejnej siedziby albo kwestie transportu. Właściwie można zamówic dowolną analizę. Ogranicza nas tylko wyobraźnia:)

fontoman 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 10, 2016 11:22 am   

Zagraniczne firmy korzystają z takich rozwiązań, ale wydaje mi się, że Polacy jeszcze nie mają świadomości, ile można czasem w ten sposób zaoszczędzić. Wiem, że w Szwajcarii wiele film z takich systemów korzysta i oszczędzają na dobrze zoptymalizowanym transporcie.

stefczuk
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 14, 2016 11:01 am   

W Polsce by to też się mogło całkiem fajnie sprawdzić, bo paliwo przecież nie jest najtańsze. Wybranie dobrej lokalizacji i sensownych tras dojazdu to spore oszczędności. Fajne jest to, że z wielu usług można wygodnie korzystać przez internet. Na arcanagis sporo o tym piszą http://www.arcanagis.pl/prosto-o-web-gis/ . Moim zdaniem firmy, które lepiej planują mają dużo wiekszą szansą na to, żeby dobrze się rozwinąć.

ravel
Użytkownik

Wysłany: Nie Lis 20, 2016 2:30 am   

Wiadomo, że nie jesteśmy specjalistami w każdej dziedzinie, także jeżeli chcemy rozwijać swoją firmę, czasami warto szukać wsparcia. Zobaczcie sobie na przykład ofertę http://assay.pl/ - firma dysponuje specjalistami ze wszystkich dziedzin biznesu - informatyki, sprzedaży, marketingu, logistyki itp. Moim zdaniem to dobra opcja, firma przedstawia nam najlepsze rozwiązania i usprawnienia, które mogą wypłynąć na rozwój biznesu.

AgataBielecka 
Użytkownik

Wysłany: Pon Gru 12, 2016 2:59 pm   

Myślę, że możesz też zlecić stworzenie strategii wzrostu. Strategia wzrostu ma na celu wytyczenie potencjalnych kierunków dalszego rozwoju oraz rzetelną analizę ich potencjału. Takie badania prowadzi np firma Quantify https://quantify.pl

nergetyk
Użytkownik

Wysłany: Czw Gru 15, 2016 4:19 pm   

Dlatego warto czasami odezwać się do osób, które będą w stanie nam doradzić, przygotować odpowiednie mapy, plany. Dzisiaj nie trzeba już działać na ślepo. Na stronie arcanagis jest rzeczywiście wiele konkretnych przykładów wykorzystania systemów gis. Nie miałem pojecia o tym, że jest to aż tak praktyczne. Wydaje się, że w wiekszości sfer gospodarki jest miejsce na takie rozwiazania.

festen 
Użytkownik

Wysłany: Nie Gru 18, 2016 2:12 pm   

To raczej oczywiste o czym piszesz, więc raczej nie rozumiem celowości tego tematu..

stefczuk
Użytkownik

Wysłany: Wto Gru 27, 2016 4:13 pm   

Tez mnie to mocno zaskoczyło. Generalnie dowiedziałem się, że przy gospodarce odpadami istnieją możliwości wykorzystania tych systemów. Można sobie wybrać odpowiednie opcja, dotyczące ich selektywnego zbierania. Mieszkańcy mogą być informowani o terminach zbiórki specjalnymi przypomnieniami.

fontoman 
Użytkownik

Wysłany: Sro Gru 28, 2016 3:09 pm   

Wow, to brzmi trochę jak science fiction, ale jestem w stanie uwierzyć w to, że tak właśnie jest. W Polsce chyba jeszcze nie jest to aż tak popularne?

stefczuk
Użytkownik

Wysłany: Czw Gru 29, 2016 3:03 pm   

No tak w Polsce na razie większy biznes wykorzystuje wspomniane systemy, ale lokalne samorządy coraz częsciej uczą się od biznesy, z jakich narzędzi można korzystać. Wiem, że niektórzy radni czytają ten serwis arcanagis i są tym zainteresowani.

nosleep 
Użytkownik

Wysłany: Wto Sty 03, 2017 10:11 am   

Moim zdaniem aby firma się mogła rozwijać i przynosić nam zyski warto jest zainwestować w badania marketingowe. Takie badania wykonuje między innymi firma http://krajowy.biz/firma,rescopepl . Jeśli chcesz sprawdzić, jak Twoja firma, jej produkty, usługi lub działania prezentują się na tle konkurencji lub jaka jest pozycja rynkowa i wizerunek Twojej marki – analiza rynkowa pozwoli na zebranie potrzebnych danych.

Odpowiedz do tematu