Forum o marketingu :: Zapotrzebowanie na gabinet lekarski

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Badania rynku » Zapotrzebowanie na gabinet lekarski

Zapotrzebowanie na gabinet lekarski
Autor Wiadomość

nikki
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 19, 2015 11:24 am   Zapotrzebowanie na gabinet lekarski

Witam,

Jak sprawdzić jakie jest zapotrzebowanie na kolejny gabinet lekarski w danej okolicy? Mam już wszystko zaplanowane, łącznie ze sklepem juventas.pl/kozetki-lekarskie/ gdzie planuje zakupić sprzęt. Ale nie wiem jakimi kryteriami się sugerować przy wyborze lokalizacji?

zuzia123 
Użytkownik

Wysłany: Wto Sty 05, 2016 6:51 pm   

Jakiej specjalizacji ten gabinet? W mniejszych miasteczkach z tego co wiem brakuje np. kardiologów, z doświadczeniem, porządnym sprzętem. Podstawowe urządzenia jak holtery ciśnienia, czy ekg znajdziesz w sklepie kredos. Taki holter ekg powinien wystarczyć https://kredos.pl/holtery-ekg/holter-ekg-a903-z-oprogramowaniem-holcard-24w-alfa-system-a903-specyfikacja - zapewni niezawodne działanie i pomoc w diagnozie, a dane zapisane będą na dysku, który możesz przechowywać i porównywać zapisy urządzenia w kontekście jednego pacjenta.

kamiiil 
Użytkownik

Wysłany: Nie Mar 20, 2016 6:56 pm   

Zależy, czy w okolicy działa podobny. Np. dentysta poradzi sobie, jeśli w najbliższej okolicy nie ma żadnego, albo działa tylko NFZ, bo to dla dobrego gabinetu nie jest żadna konkurencja. Kwestia wyposażenia, to zależy od rodzaju specjalizacji, ale np. higieniczna wykładzina jest do zamówienia na http://www.speedwall.pl/

Marcin Okuniewi
Użytkownik

Wysłany: Nie Mar 27, 2016 1:25 pm   Gabinet

Najlepiej robic tak jak KFC. Nie chca wydawac na reklame wiec lokuja sie kolo Mc Donalds, ktory inwestuje setki milionow w reklame i badanie lokalizacji. Jesli oni tam sa znaczy, ze to jest dobre miejsce. Podobnie zrobilbym z gabinetem lekarskim i kazdym innym biznesem stacjonarnym. Jesli taki biznes jak twoj zarabia w tej lokalizacji to ja bierz. Pozdrawiam

gatord 
Użytkownik

Wysłany: Czw Mar 31, 2016 3:05 pm   

Jak dla mnie najlepszą lokalizacją na gabinet stomatologiczny byłaby mała miejscowość, około 50-70 tysięcy mieszkańców.
Tam zazwyczaj nie ma 5 gabinetów na metr kwadratowy, góra 1-2 na całą powierzchnię.

No chyba, że mieszkasz w większym mieście i nie chciałoby Ci się dojeżdżać, wtedy może to się okazać niezbyt opłacalne, bo konkurencja znacznie większa.
Choć dla chcącego nic trudnego i jeśli dobrze byś wypromował swój gabinet, głównie zaoferował jakieś rabaty albo promocje na określone usługi z racji otwarcia działalności, to kto wie, jakby to było z tą klientelą :mrgreen:

nosleep 
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 02, 2016 5:39 pm   

Chyba najlepsza metoda na sprawdzenie czy będzie zapotrzebowanie na gabinet lekarki to badania rynku. Sa firmy, które się tym zajmuja profesjonalnie np www.exploreo.pl/badania-marketingowe . Dzięki takim badaniom można poznać czy faktycznie założenie działaności w danej lokalizacji ma sens. Poza tym dowiemy sie jaka jest konkurencja i ceny.

dynamical 
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 04, 2016 12:28 pm   

Z tego co wiem to można zlecić badanie rynku zewnętrznej firmie...

Bizneswomenka
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 04, 2016 1:11 pm   

Myślę, że zwiększona liczba gabinetów lekarskich ułatwiłby życie niejednemu człowiekowi. Pamiętam, ile ja się naszukałam gabinetu w którym mogłabym zbadać swoje serce, które dawało mi się nieźle we znaki. Było dosyć ciężko ale w końcu znalazłam gabinet gdzie umówiłam się na wizytę z kardiologiem Izabelą Świtalską-Janiczek Bytom, u której zrobiłam wszystkie potrzebne badania i dowiedziałam się co było przyczyną moich problemów.

Odpowiedz do tematu